Ovo pitanje je čitateljka pod pseudonimom Gara postavila Maji Savanović Zorić, psihologinji i sistemskoj porodičnoj psihoterapeutkinji.
Odgovor:
Ne. To znači da brineš o sebi.
Psiholog nije doktor koji „liječi bolest“, već stručnjak koji pomaže da bolje razumiješ sebe, odnose i svoje emocije.
Baš kao što ideš kod trenera da ojačaš tijelo, ideš kod psihologa da ojačaš psihu.
Na primjer: Ako te muči nesigurnost u vezi, psiholog može pomoći da prepoznaš šta te plaši i kako da izraziš svoje potrebe bez osjećaja krivice. Ako te muči da li tvoj partner „zna“ koliko ti je stalo, možeš naučiti kako da komuniciraš jasno, a ne kroz povlačenje ili eksplozije emocija.
Odlazak psihologu nije znak slabosti, već zrelosti. To je kao da kažeš:
„Želim da razumijem sebe da bih bolje voljela — i sebe, i druge.“
Maja Savanović Zorić,
psiholog i sistemski porodični psihoterapeut
Pratite nas u serijalu “Zdravlje prije svega” i iskoristite priliku da dobijete stručne savjete i korisne odgovore.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.